1968 İstanbul doğumlu olan Yetgin, 1987 yılında Polis Koleji 1991 yılında da Polis Akademisini bitirdikten ve İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarında 2010 yılına kadar çeşitli kademe ve rütbelerde görev yaptıktan sonra 2010 yılında kendi isteği ile emekli oldu. Uzmanlık alanı Grafoloji ve Sahtecilik olan Yetgin, bu süre zarfında Birleşmiş Milletler bünyesinde de çeşitli görevlerde yer aldı.

Görev süresi boyunca DNA Veri Bankası uygulaması başta olmak üzere adli bilimler alanında yazılım geliştiren Yetgin, elektronik imza ve biyometrik doğrulama sistemleri ile ilgilendi.

Türkiye’nin ilk bilgi güvenliği uluslararası etkinliklerinden olan SACIS konferanslarının düzenlenmesi ve organizasyonu çalışmalarında bulunan Yetgin, bilgi güvenliği ile ilgili ekosistemin Türkiye’de oluşabilmesi için gerekli farkındalığın yaratılmasında rol oynadı.

2010 yılında Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği bünyesinde çalışmaya başlayarak, Uluslararası İlişkiler ve İş Geliştirme Direktörlüğü ile Etik ve Uyum Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında İngiltere İhracat Enstitüsü programlarına katılarak Certified International Trade Advisor (CITA) unvanını almaya hak kazandı. Aynı süre zarfında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü ve Karşılıklı Tanıma Anlaşmaları” konusunda yazdığı tez ile Yüksek Lisansını tamamlayan Yetgin, aynı üniversitede “ICT ve ERP Sistemlerinin Ülke İhracatına Etkisi” konusunda yaptığı çalışma ile Doktora öğrenimini tamamlamıştır.

2017 yılında İngiltere’de kurulan Chain & Chain Technologies Ltd. şirketinin kurucu ortağı da olan Cüneyt Yetgin, aynı zamanda ATEZ Yazılım Teknolojileri A.Ş.’ nin Genel Müdürü olarak iş yaşamını sürdürmektedir.