Sınır Ötesi Ticarette
Dijital Mükemmellik

ATEZ; gümrükleme ve lojistik süreçlerinin yürütülmesi ve gümrük idareleri, ihracatçı ve ithalatçılar, gümrük müşavirleri, acenteler, lojistik hizmet sağlayıcılar, ihracatçı birlikleri, ticaret odaları, bankalar, sigorta şirketleri gibi paydaşlarla yapılan farklı türden dijital entegrasyonlar üzerinde oluşmuş 30 yılı aşan bilgi birikimi ile kurulmuş bir yazılım evidir.

Autonomous Global Single Window

AGSW, eşyanın sınır ötesi hareketi ile ilgili süreçleri kapsayan bileşenlerin bütünsel bir anlayış ile çalışabildiği ve bu sayede ilgili taraflar arasında kusursuz veri paylaşımı ile birlikte çalışabilmeyi mümkün kılan bir platform hizmetidir. Platform, tüm kullanıcıları için hız, maliyet tasarrufu, izlenebilirlik ve şeffaflık sunmak üzere tasarlanmıştır.
Tariff

Gümrük ve bağlantılı işlemler için gereken G.T.İ.P tabanlı güncel resmi mevzuat verisi kaynağı.

Tariff
Logify

Dinamik, ürün bazlı G.T.İ.P. sınıflandırma, gümrük ve dış ticaret mevzuatına uyum aracı.

Tariff
Declarant

AI ve entegrasyon tabanlı veri toplama, işleme ve gümrük beyanı oluşturma aracı.

Tariff
Transcode

AI ve entegrasyon tabanlı veri işleme, transit beyanı oluşturma ve teminat yönetim aracı.

Tariff

AGSW ve bileşenleri BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİNE HAZIRDIR.
ATEZ, AGSW ve tüm bileşenlerini ticaretin kolaylaştırılması kapsamında BLOCKCHAIN ağı üzerinde çalıştırmak üzere, elektronik ticari belgelerin tokenizasyonu doğrultusunda başarılı PoC projelerinden elde ettiği tecrübe ile bu teknolojiye uyumlu olarak geliştirmektedir.

Sayılarla AGSW

*saatlik olarak güncellenmektedir.

92,679

Tariff Sorgusu

44,251

Yönetilen ürün

2,261

İhracat Beyannamesi

69,502

Transit Beyannamesi

Çoklu Teknoloji Katmanı

ile İdeal Çözümler

Yarattığımız anlamlı ve yıkıcı etkileri ve
bizim gibi düşünen şirketler ile çalışmayı önemsiyoruz.
Odağımız satış hedeflerine ulaşmak değil, katma değer yaratmak.
Blockchain

Blockchain Teknolojisi

Kağıt kullanımını ve manuel onay prosedürlerini ortadan kaldırmak için Elektronik Ticari Belgeleri ve Süreç Adımlarını Blockchain Teknolojisi ile Yönetin

Yapay Zeka

Yapay Zeka

Basılı belgeleri sınıflandırmak, tanımak, veriyi toplamak ve yapılandırarak kullanıcı ekranlarına dakikalar içerisinde hatasız aktarmak için Yapay Zeka, ve Makine Öğrenmesi algoritmaları

İş Zekası

Büyük Veri ile İş Zekası

Alan uzmanları tarafından, denetim, kontrol ve raporlama amaçlı oluşturulan kural setlerini büyük veriye uygulayarak görselleştirmek ve beyanlarda kulanabilmek için oluşturulan algoritmalar.

Kullanıcılarımızdan yorumlar

Logify’ın otonom G.T.İ.P. eşleme özelliği işimiz için oyunun kurallarını değiştiren bir fonksiyon oldu. Fizibilite analizimizi ve satın alma süreçlerimizi kolaylaştırarak verimlilik ve maliyet etkinliğinde dikkate değer gelişmeler sağladı. Doğru ve otonom G.T.İ.P. tespitleri sayesinde artık hızlı bir şekilde doğru kararlar alabiliyor, gecikmeleri azaltabiliyor ve operasyonel maliyetleri en aza indirebiliyoruz.

Fırat Pişirici

Amazon

İhracat süreçlerimizi Declarant SAP eklentisi ile dijitalleştiriyor ve işlem sürelerimizi kısaltırken beyanname ve belge hazırlama süreçlerinde oluşabilecek kullanıcı hatalarını azaltıyoruz.

Cihat Gür

Kale Seramik

30 dakika ve üzeri olan Transit beyannamesi hazırlama ve gümrük idaresine sunma sürelerimiz, Transcode ve bütünleşik AI/ML/DL algoritmaları sayesinde 5 dakikadan kısa sürelere indi.

Andreas Luxbauer

Verag AG

İşbirliğinin yeni boyutunu keşfedin

Bugüne değin gerçekleştirdiğimiz önemli bazı projelere göz atın

ATEZ‘de Yaşam

Çalışanlarımızın verimliliğini artırabilmek ve ellerinden gelenin en iyisini yapabilmelerini sağlayabilmek için uygun çalışma ortamı sunuyor, güçlü, entegre çalışan teknolojiler ve optimize veri kaynakları ile gelişime ve yenilikçiliğe yatırım yapıyoruz.

Bize katılmaya hazır mısınız?